مسابقات کن‌ست ایران

----

 

به اطلاع کلیه تیم‌های راه یافته به مرحله نهایی هفتمین دوره مسابقات ملی و نخستین دوره مسابقات بین‌المللی کن‌ست ایران می‌رساند، مرحله نهایی این دوره از مسابقات، در روز یکشنبه 19 اسفند ماه 1397 در محل فرودگاه بلندپرواز ایوانکی برگزار خواهد شد.

زمان حرکت راس ساعت 6 صبح از پژوهشگاه هوافضا می‌باشد، لذا از کلیه تیم‌های راه یافته به مرحله نهایی تقاضا می‌شود، به موقع در پژوهشگاه حضور داشته باشند.

اطلاعیه

شماره 10

از کلیه تیم‌های راه یافته به مرحله نهایی هفتمین دوره مسابقات ملی و نخستین دوره مسابقات بین‌المللی کن‌ست ایران دعوت می‌شود در مراسم اختتامیه این دوره از مسابقات، که در روز چهارشنبه ۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ ساعت 14 الی 16 در محل پژوهشگاه هوافضا برگزار می‌گردد، حضور بهم رسانند.

شماره 9

کلیه تیم‌های راه یافته به مرحله نهایی هفتمین دوره مسابقات ملی و نخستین دوره مسابقات بین‌المللی کن‌ست ایران که قصد شرکت در مسابقه «کلیپ کن‌ست» را دارند، لازم است کلیپ خود را حداکثر تا روز 28 فروردین به آدرس ایمیل دبیرخانه کن ست ارسال نمایند.

شماره 8

از کلیه تیمهای حاضر در مرحله پایانی مسابقات کن ست ایران درخواست می شود گزارش پس از عملیات خود را مطابق فرمت زیر، حداکثر تا آخر وقت روز شنبه مورخ ۲۵ اسفند ماه به دبیرخانه مسابقات ارسال نمایند.

word 

 

شماره 7: برنامه زمانی مرحله نهایی مسابقه کن‏ست 97 و ملاحظات اجرایی برای تیم‏ها

 • مرحله نهایی مسابقه در روز یکشنبه 19 اسفند، در محل فرودگاه بلند پرواز (ایوانکی) برگزار خواهد شد.
 • حرکت تمامی تیم‏های شرکت‏کننده به سمت فرودگاه، ساعت 6 صبح از مقابل پژوهشگاه هوافضا انجام خواهد شد.
 • تیم‏های شرکت‏کننده باید تمامی وسایل مورد نیاز برای مونتاژ و تست کن‏ست خود را در اختیار داشته باشند.
 • صبحانه، میان وعده و ناهار در جریان برگزاری مسابقه به تیم‏ها ارائه خواهد شد.
 • به دلیل سرمای هوا در محل فرودگاه، توصیه می‏شود اعضای تیم‏ها لباس مناسب و گرم به همراه داشته باشند.
 • مسئول اصلی در تعامل تیم‏ها با تیم برگزاری، سرپرست تیم‏ها می‏باشند، لذا در روز مسابقه برای پرهیز از بی‏نظمی از تیم‏ها خواسته می‏شود تمامی تعاملات خود را تنها از طریق سرپرست تیم پیگیری نمایند.
 • هر تیم موظف است نام تیم را بصورت واضح و با اندازه مناسب در محل مناسب برروی کن‏ست خود نصب نماید.
 • تیمها، پوستر آماده شده خود را به همراه داشته باشند. پوسترها در محل مسابقه نصب و داوری خواهد شد.

ردیف

فعالیت

زمان

1

شروع حرکت

6:00

2

استقرار در فرودگاه، دریافت کارت و شروع مسابقه

8 الی 8:15

3

نصب و داوری پوسترها

8:15 الی 8:45

4

آماده‌‏سازی کن‏ست‌‏ها توسط تیم‌ها

8:15 الی 9:15

5

تحویل کن‏ست به داوران و شروع فرآیند داوری

9:15 الی 10:15

6

رهاسازی کن‏ست‌‏ها و ارزیابی عملیاتی

10:15 الی 12:30

7

تحویل داده‌‏های پرتاب به تیم داوری

12:30 الی 13

8

ناهار و نماز

13 الی 14

9

جمع‏‌آوری وسایل و حرکت به سمت تهران

14 الی 15

 

شماره 6

قابل توجه تیمهای راه یافته به مرحله نهایی مسابقات کن‏ست: لازم است تیمها، پوستری از فرایند طراحی، ساخت و تست کن‏ ست خود مطابق الگوی ارائه شده تهیه نموده و بصورت چاپ شده برروی کاغذی با سایز 70×50 سانتیمتر جهت ارائه در روز عملیات به همراه داشته باشند.

شماره 5

قابل توجه تیم‌های راه یافته به مرحله نهایی مسابقات کن‌ست، اسامی اعضای شرکت‌کننده تیم خود را جهت صدور کارت شناسایی و تردد، تا پایان روز دوشنبه 13 اسفند ماه به ایمیل مسابقات کن‌ست ارسال نمایید. لازم به ذکر است تنها افرادی که اسامی آن‌ها اعلام شده‌است می توانند در روز مسابقه حضور داشته باشند.

شماره 4

به اطلاع می‌رساند با توجه به شرایط جوی حاکم بر محل برگزاری مسابقات در روز جمعه، امکان برگزاری مسابقه در این روز مقدور نمی باشد. لذا مسابقه در روزهای 18 و 19 اسفند ماه برگزار خواهد شد. 

شماره 3

پیرو ابهامات مطرح شده، به اطلاع می‏رساند، ملاک الزامات کمی و کیفی در مسابقه کن‏ست 97، فایل «قوانین و مقررات»  است. در عین حال، با توجه به مغایرت برخی از اعداد اعلام شده در جداول فایل «راهنمای گزارش طراحی دقیق» با فایل «قوانین و مقررات»، ضمن عرض پوزش بابت این مغایرت، نسخه اصلاح شده «راهنمای تهیه گزارش طراحی دقیق» در قسمت فایل‌های مورد نیاز، قرار داده شده‌است . در این راستا تصریح می‏شود که:

1- حداکثر قطر و ارتفاع کن‏ست در کلاس سنجشی-ارتباطی به ترتیب 66 و 115 میلیمتر و حداکثر ارتفاع بازیابی 100 میلیمتر است.

2- حداکثر قطر و ارتفاع کن‏ست در کلاس علمی-اکتشافی به ترتیب 150 و 200 میلیمتر و حداکثر ارتفاع بازیابی 150 میلیمتر است.

3- محدودیتی برای توان مصرفی هیچ یک از ماژولهای کن‏ست وجود ندارد منوط براینکه وزن کل کن‏ست (شامل باتری) از حداکثر وزن قابل قبول (350 گرم برای کلاس سنجشی-ارتباطی و 1000 گرم برای کلاس علمی-اکتشافی) فراتر نرود.

4- حداکثر توان تشعشعی قابل قبول ماژول مخابراتی 100 میلی وات است.

 شماره 2

به اطلاع کلیه تیم های راه یافته به مرحله طراحی دقیق و ساخت مسابقات کن ست ایران می‌رساند، به دلیل درخواست تعداد زیادی از تیم ها مبنی بر تمدید مهلت ارسال گزارش طراحی و دقیق و ساخت، مهلت ارسال این گزارش تا روز یکشنبه مورخ ۲۸ بهمن ماه تمدید شد. از کلیه تیم های حاضر در این مرحله درخواست می شود حداکثر تا ساعت ۲۴ تاریخ مذکور گزارش های خود را به دبیرخانه مسابقات ارسال نمایند.

شماره 1

به اطلاع می رساند که با تصمیم کارگروه برگزاری هفتمین دوره مسابقات ملی و نخستین دوره مسابقات بین المللی کن ست ایران، مهلت ارسال گزارش فاز طراحی اولیه تا ساعت ۲۴ تاریخ ۲۵ آذر ماه تمدید شد. از تیم های شرکت کننده تقاضا می شود گزارش های خود را مطابق فرمت تعیین شده به دبیرخانه مسابقات ارسال نمایند. همچنین، تیم هایی که گزارش خود را قبلا ارسال نموده‌اند، می توانند برای تکمیل و یا اصلاح آن اقدام نمایند و در صورت نهایی بودن آن، هماهنگی لازم را با دبیرخانه مسابقات برای ارسال گزارش به فرآیند داوری انجام دهند.

ثبت نام

 مهلت ثبت‌نام هفتمین دوره مسابقات کن‌ست ایران تا تاریخ 97/07/30 تمدید شد.

 بدین وسیله به اطلاع علاقه‌مندان به مسابقات کن‌ست می‌رساند هفتمین دوره این مسابقات در اسفند ماه سال 1397 برگزار می‌گردد. علاقه مندان به شرکت در این مسابقه باید فرم تکمیل شده ثبت نام اولیه را تا تاریخ 15 مهر 97 به آدرس این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  ارسال نمایند.

فرم ثبت‌نام اولیه 

 word  pdf

 

برای اطلاع از جدول زمان‌بندی، صفحه‌ی تاریخ‌های مهم را مطالعه نمایید.

  

 جوایز

به اطلاع علاقه‌مندان شرکت در هفتمین مسابقات کن‌ست ایران می رساند که جوایز این دوره از مسابقات به شرح زیر می باشد:

بخش سنجشی - ارتباطی:

 • تیم اول 80000000 ریال
 • تیم دوم 40000000 ریال
 • تیم سوم 20000000 ریال

بخش علمی - اکتشافی:

 • تیم اول 100000000 ریال
 • تیم دوم 50000000 ریال
 • تیم سوم 30000000 ریال
شما اینجا هستید: صفحه ی اصلی صفحه اصلی مسابقات کن‌ست ایران