رویدادهای گذشته

 

• مسابقات کن ست ملی و بین المللی ایران

کن‌ست از دو کلمه‌ی کن (can) به معنای قوطی و ست (sat) که مخفف کلمه (satellite) به معنای ماهواره است، ساخته شده است. کن‌ست در حقیقت یک ماهواره‌ یا کاوشگر فضایی کوچک است که در ابعاد حدود یک قوطی، با جرم محدود و شرایطی مشابه یک پروژه فضایی اما در مقیاس کوچکتر از هر نظر، طراحی و ساخته می شود. کن ست را می‌توان با وسایلی از قبیل راکت و بالون از ارتفاع‌های مختلف رها کرد تا در ضمن فرود سالم به زمین، مأموریت موردنظر را که مشابه مأموریت یک ماهواره یا کاوشگر است به انجام برساند. در مسابقات کن ست ایران، کن‌ست ها باید در یکی از دو دسته (کلاس) وزنی و ابعادی که قید شده است طراحی و ساخته شوند. همچنین یک کن‌ست اغلب شامل تمام قسمت‌های اساسی یک ماهواره یا کاوشگر از جمله زیرسیستم‌های توان، مدیریت داده و فرمان، مخابرات، سازه و بازیابی می باشد تا به کمک آنها بتواند مأموریت خود را به انجام برساند. مسابقات كن‌ ست ايران با هدف ایجاد شور، اشتیاق و انگیزه‌ی علمی و عملی در میان دانشجویان و دانش‌آموزان علاقمند به حوزه‌های مرتبط با این مسابقات بوده است که به همت پژوهشگاه هوافضا اولین دوره ی این مسابقات در آذرماه 1390 برگزار گردید. تاکنون هفت دوره ی ملی از مسابقات کن ست ایران توسط پژوهشگاه هوافضا برگزار گردیده و دراسفند ماه سال 1397 همگام با هفتمین دوره ی ملی، اولین دوره ی بین المللی این مسابقات برگزار گردید. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به لینک http://www.ari.ac.ir/index.php/fa/cansat-fa مراجعه فرمایید.

 

• اولین کنفرانس بین المللی هوانوردی عمومی

روز سه شنبه 6 آذر 1397 و در دومین روز نمایش هوایی کیش، اولین کنفرانس هوانوردی بین المللی عمومی به همت پژوهشگاه هوافضا و با همکاری صمیمانه دانشگاهیان و بخشهای مختلف اجرایی و صنعتی در کیش برگزار شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر این کنفرانس میتوانید به لینک زیر مراجعه فرمایید.

http://icga.ari.ac.ir

 

• کارگاه آموزشی بین المللی آنتن پلاسما

کارگاه آموزشی یک روزه بین‌المللی با عنوان "آنتن پلاسما" به زبان انگلیسی را در تاریخ ۱۲ اسفندماه 1397 در محل پژوهشگاه هوافضا برگزار گردید. جهت کسب اطلاعات بیشتر این کنفرانس میتوانید به لینک زیر مراجعه فرمایید.

http://www.ari.ac.ir/index.php/fa/news-and-events-fa/689-97-12-06

 

شما اینجا هستید: صفحه ی اصلی همکاری های علمی و بین‌المللی رویدادهای بین المللی رویدادهای گذشته