دریافت گواهینامه تائید تشکیلات طراحی هواپیما(DOA) توسط پژوهشگاه هوافضا، از سازمان هواپیمایی کشوری ایران

خبر

 

 در مطالب مندرج در فصل پنجم "سند جامع توسعه هوافضای کشوری" با عنوان "حوزه هوایی و هوانوردی" اهداف این حوزه چنین آمده است (در بند 2-5 الف):    

- تبدیل شدن به قطب منطقه ‍‌‌ای و دارای جایگاه برجسته جهانی با استفاده از توان علمی و فناوری دانشگاه‌ها و مراکز علمی و صنعتی در:

الف: توسعه طراحی و تولید هواپیماهای جت منطقه‌ای 100-150 نفره و "هواپیماهای هوانوردی عمومی" متناسب با نیازهای کشور و بازارهای جهانی.

با توجه به مطالب فوق و وجود منابع انسانی غنی و زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و آزمایشگاه‌های متعدد و مجهز به تجهیزات فناورآنه به روز، که هم اکنون حدود 41 عضو هیات علمی و 45 پژوهشگر متخصص در زمینه‌های مهندسی هواپیما، هوانوردی، فضایی، برق و الکترونیک، مخابرات، کامپیوتر، مکانیک، حقوق هوافضا و مدیریت با پژوهشگاه هوافضا همکاری دارند؛

پژوهشگاه هوافضا تشکیلات طراحی هواپیما در حوزه "هوانوردی عمومی (GA) " را راه‌اندازی و تقاضانامه خود را برای اخذ گواهینامه تایید تشکیلات طراحی هواپیمای مورد نظر به سازمان هواپیمایی کشوری ارائه نمود. پس از تحقق الزامات این سازمان، برای دریافت گواهینامه مورد درخواست (DOA) و انجام ارزیابی‌ها و بازرسی‌های لازم از تشکیلات طراهی هواپیما در پژوهشگاه هوافضا، توسط مقامات صلاحیت‌دار سازمان هوایی-کشوری، گواهینامه تایید تشکیلات طراحی هواپیما در حوزه هوانوردی عمومی برای پژوهشگاه هوافضا صادر گردید.

این گواهینامه پژوهشگاه هوافضا را مجاز به تکمیل بسته طراحی هواپیمای مورد نظر و دریافت گواهینامه تائید نوع (TC) برای ه.واپیمای مورد نظر از سازمان هوایمایی کشوری می‌سازد.

 

 

 

 

حاضرین در سایت

ما 712 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شما اینجا هستید: صفحه ی اصلی خبرها و رویدادها دریافت گواهینامه تائید تشکیلات طراحی هواپیما(DOA) توسط پژوهشگاه هوافضا، از سازمان هواپیمایی کشوری ایران