سيستم تشخيص فرامين صوتی در يك فضاپيما

زمان: 16:00-14:30 مکان: پژوهشگاه هوافضا تاریخ: 95/6/24
جدید
سخنران
Author
دکتر شیما طبیبیان

عضو هیئت‌ علمی پژوهشگاه هوافضا

امروزه، با افزایش حجم دادههای صوتی در كنار روند سریع و رو به رشد رایانه‌ای شدن بسیاری از كارها، استفاده از گفتار در تعاملات میان انسان و ماشین، به یك نیاز حیاتی تبدیل شده است. یكی از كاربردهای این تعاملات گفتاری ارتباط با فضاپیماها از طریق صدور فرامین صوتی است.  

یك سیستم واژه‌یاب گفتار به منظور تشخیص فرمان‌های صوتی در یك فضاپیما ارائه شده است كه در این سخنرانی معرفی و بررسی خواهد شد. سیستم مذكور قابلیت آن را دارد تا هركجا كه نیاز به جایگزینی فرمان‌های ساده مكانیكی با دستورات ساده صوتی باشد، به منظور پردازش و فهم فرمان‌های صوتی مورد استفاده قرار بگیرد. این سیستم از سه بخش اصلی تشكیل شده است: بخش استخراج ویژگی، بخش واژه‌یابی و بخش دیكد فرامین. در بخش استخراج ویژگی، ویژگی‌های مورد نیاز از فرمان ادا شده، استخراج می‌شوند. در بخش واژه‌یابی، بر اساس ویژگی‌های حاصل از بخش قبل، مجموعه از پیش تعیین شدهای از كلمات كلیدی در فرمان‌های صوتی وروردی مورد جستجو قرار میگیرند. در بخش سوم، بر اساس كلمات كلیدی شناسایی شده در فرمان‌های صوتی و با كمك مجموع‌های از قوانین، فرمان‌های صوتی بیان شده توسط كاربر شناسایی و دیكد میشود. نتایج ارزیابی‌ها، حاكی از دقت و زمان پاسخگویی قابل قبول سیستم تشخیص فرامین صوتی پیشنهادی است.

ورود برای اساتید و متخصصان و دانشجویان آزاد است.

برای حاضرین گواهی حضور صادر خواهد شد.

با توجه به محدودیت فضای سالن خواهشمند است اسامی خود را هرچه سریعتر از طریق شماره تلفن 88863083 و یا پست الکترونیک این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید اعلام فرمایید.

حاضرین در سایت

ما 1268 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شما اینجا هستید: صفحه ی اصلی سخنرانی‌های علمی سيستم تشخيص فرامين صوتی در يك فضاپيما