کارگاه‌های آموزشی

 

1. هزینه شرکت در کارگاه به شماره حساب سیبا 2172499001008 بانک ملی شعبه مسجد جامع شهرک قدس بنام پژوهشکده سامانه‌های فضانوردی واریز گردد و اسکن فیش واریزی به همراه فرم ثبت¬نام حداکثر تا یک هفته قبل از برگزاری کارگاه به آدرس ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال گردد.

2. به همراه داشتن اصل فیش واریز وجه ثبت نام در روز برگزاری کارگاه الزامی است.

3. حضور در کارگاه منوط به تکمیل مراحل ثبت نام و تایید ریاست مرکز رشد پژوهشگاه می‌باشد.

4. گواهینامه مربوط به کارگاه آموزشی صرفاً برای افرادی صادر می¬شود که به صورت تمام وقت در کارگاه حضور داشته باشند.

دانلود

ناوبری ماهواره‌ای و کاربردها

26 ساعت

مدرس: دکتر قاسم کاهه

سامانه‌های ناوبری ماهواره‌ای کاربردهای وسیعی پیدا کرده‌اند و در عین حال خدمات ارائه شده توسط این سیستم‌ها ارزان‌تر و با کیفیت بالاتری نسیت به روش‌های سنتی ارائه می‌شوند. در همین راستا کارگاه آموزشی ناوبری ماهواره‌ای و کاربردهای آن ارائه شده است. در این کارگاه ضمن ارائه اصول ناوبری رادیویی، ناوبری ماهواره‌ای و معرفی سامانه‌های ناوبری ماهواره‌ای، کاربردهای سامانه‌های ناوبری ماهواره‌ای در هوانوردی، دریانوردی و حمل و نقل ریلی و جاده‌ای نیز شرح داده می‌شود.

مواد آموزشی

مدت زمان

(ساعت)

اصول ناوبری رادیویی، روش‌های اندازه گیری فاصله، زاویه و موقعیت

3

سامانه‌های ناوبری ماهواره‌ای: اصول، ژئودزی، بخش فضایی، کنترل زمینی و کاربری

8

معرفی سامانه‌های ناوبری ماهواره‌ای:GPS،GLONASS،GALILEO

4

سامانه‌های مکمل برای ناوبری ماهواره‌ای

6

کاربردهای سامانه‌های ناوبری ماهواره‌ای

5

هزینه (ریال)

2.600.000

زمان برگزاری

سه شنبه ، چهارشنبه و پنج شنبه 6، 7 و 8 مرداد 1394

8 تا 12 صبح 14 تا 19 عصر


معماری مخابرات و آنتن های مخابراتی در فضاپیما

5 ساعت

مدرس: دکتر فاطمه صادقی‌کیا

استفاده از سیستم های مخابراتی در مأموریت های فضایی اجتناب ناپذیر است. در یک فضاپیما (به ویژه فضاپیمای حامل سرنشین)، سیستم های مخابراتی متنوعی مورد استفاده قرار می گیرند که از آن جمله می توان به سیستم های تله متری، تله کامند، ارتباطات صوتی و سیستم های رهگیری اشاره نمود. آنتن، از اصلی ترین اجزای یک سیستم ارتباطی محسوب می شود و حفظ ارتباطات رادیویی در مراحل پرتاب و بازگشت از بارزترین معیارهای موفقیت محسوب می شوند. باتوجه به شرایط محیطی حاکم بر فضاپیماها، استفاده از همه انواع آنتن های رادیویی روی فضاپیما و ایستگاه زمینی امکان پذیر نمی باشد. پژوهشگاه هوافضا، تجربیات موفقی در زمینه برقراری ارتباطات رادیویی در کاوشگرهای نسل اول تا کاوشگرهای اخیر (پیشگام و پژوهش) دارد. برمبنای این تجربیات، در این کارگاه آموزشی، علاوه بر تشریح انواع سیستم های مخابراتی در فضاپیماهای سرنشین دار و مرور تاریخچه و تکامل آن ها در گذر زمان، معماری مخابراتی برای این فضاپیماها بیان خواهد شد و به علاقمندان و پژوهشگران، آنتن های استفاده شده در فضاپیماهای زیرمداری و ایستگاه زمینی معرفی می شوند.

مواد آموزشی

مدت زمان

تاریخچه مخابرات و معرفی انواع سیستم‌های مخابراتی در فضاپیما

1

معماری مخابرات در فضاپیما

1

آنتن در فضاپیماها (مرور تاریخچه، چالش ها و انواع)

1

آنتن در فضاپیماها(معیارهای انتخاب و جانمایی)

1

آنتن‌های ایستگاه زمینی (انواع و ملاحظات انتخاب )

1

هزینه (ریال)

1.800.000

زمان برگزاری

دو شنبه 5 مرداد 1394

9 تا 12 صبح 13 تا 15 عصر


کنترل جريان در مهندسی هوافضا و مکانیک

8 ساعت

مدرس: دکتر سید آرش شمس طالقانی

تکنولوژیهای کنترل جريان بيش از چند دهه است که در کنترل جريان سيالات مورد استفاده قرار گرفته است. اين کارگاه خلاقيت و نوآوري حال حاضر تکنولوژيهاي کنترل جريان مدرن را نشان مي‌دهد و کاربرد اين تکنولوژيها در علوم هوافضايي را شفاف مي‌سازد. در ابتدا مقدمه‌ای بر کنترل جريان بيان مي‌شود و پس از شناخت فیزیک برخی از نمونه های جریان کنترل شده، مکانيزمهاي تاثير گذار و اهداف کنترل جريان در فيزيکهاي مختلف شرح داده مي‌شوند. سنسورها و عملگرهای مختلف در کاربردهای هوافضایی و مکانیکی معرفی می‌شوند. نحوه مدلسازی و شبیه سازی عددی در مطالعات اخیر توصيف مي‌شوند. در انتها مطالعات، تحقيقات و نمونه های آزمايشگاهی و صنعتی استفاده شده برای کنترل جریان در تجهيزات هوافضایی شرح داده شده و معایب و مزایای آنها بحث مي‌شوند. در پره های توربين فشار پايين در جايي که جدايش در طرف مکش پره اتفاق مي‌افتد، کنترل جريان يکي از موارد جذاب است که در اين کارگاه به نمونه هایی از اين کنترل با عملگرهاي پلاسمايي پرداخته مي‌شود. کنترل احتراق به عنوان یکي از قديمي ترين روشهاي کنترلي فعال با ديدگاه بهبود احتراق و کاهش سوخت نيز از ديگر موارد مورد بحث در این کارگاه مي‌باشد. يکي ديگر از موارد کاربردی مهم، کنترل جريان روی بال هواپیما است و در ادامه به صورت خلاصه به نقش حياتي تکنولوژي کنترل جريان مدرن در عملکرد جلوبرنده‌هاي هواتنفسی اشاره مي‌شود.

مواد آموزشی

مدت زمان

(ساعت)

مقدمه ای بر کنترل جریان

1

مفاهیم فیزیکی و مکانیزمهای تاثیر گذار در کنترل جریان، کاهش نویز و کاهش درگ، کنترل جدایش

2

عملگرها و سنسورها

2

مدلسازی و شبیه سازی

1

کاربردهای کنترلی شامل جلوبرندگی هواتنفسی، آکوستیک، کنترل ناپایداری احتراق، توربوماشین و ...

2

هزینه (ریال)

1.000.000

زمان برگزاری

شنبه 31 مرداد 1394

8 تا 12 صبح 14 تا 18 عصر

دوره آشنایی با استانداردECSS (مدیریت، تضمین محصول و مهندسی)

3

مدرس: دکتر حسن ناصح

هدف از برگزاری دوره، علاقه مندان ضمن آشنایی با کلیات بخش های مختلف استاندارد فضایی اتحادیه اروپا ECSS (استاندارد مهندسی، تضمین محصول و مدیریت)، به فراگیری فازهای مختلف و اسنادی که در هر فاز بایستی تکمیل شوند و خلاصه ای از محتویات اسناد، پرداخته می شود

مواد آموزشی

مدت زمان

(ساعت)

خط مشی استانداردسازیECSS

استانداردهای مهندسی

استانداردهای تضمین محصول

استانداردهای مدیریت

3

هزینه (ریال)

500.000

زمان برگزاری

پنج شنبه 29 مرداد 1394

8 تا 11 صبح


دوره مقدماتی طراحی حامل های فضایی

15 ساعت

مدرس: دکتر حسن ناصح

هدف از برگزاري اين كارگاه آموزشي، آشنايي علاقمندان با روند طراحي سيستمي حامل فضایی سوخت مايع در فاز امکان سنجی مي باشد. براي اين منظور دانش پژوهان ابتدا با ماموريت ها، ساختار و زيرسيستم هاي (زيرسيستم هاي هدايت و كنترل، پيشران، جدايش و سازه) حامل آشنا مي شوند و سپس به معرفي پارامترهاي اصلي، معيارها و قيود طراحي پرداخته خواهد شد. در پايان نيز علاقمندان، با آشنایی با روندنمای طراحی براساس مدل های آماری، كار با نرم افزار طراحي سيستمي حامل فضایی PBRMرا فرا خواهند گرفت.

مواد آموزشی

مدت زمان

(ساعت)

آشنایی با زیرسیستم های حامل فضایی و سکوهای پرتاب

9

پارامترهای طراحی و الزامات

3

تحلیل آماری و امکان سنجی

3

هزینه (ریال)

3.000.000

زمان برگزاری

شنبه و یک شنبه 24و 25 مرداد 1394

8 تا 12 صبح 14 تا 18 عصر


آشنایی با المان های فضایی و ملاحظات محیط فضا در طراحی سامانه های فضایی

9 ساعت

مدرس: دکتر حسن ناصح

هدف از برگزاری دوره، آشنایی با محیط عملکردی فضاپیماها و ارائه نکات و اصول مهم طراحی ماهواره می باشد. برای این منظور در بخش اول مقدمه و آشنایی با فضا، در بخش دوم، آشنایی با محیط عملکردی فضاپیماها و در نهایت با طبقه بندی ماهواره ها، مدار و انواع ماهواره ها آشنا خواهیم شد.

مواد آموزشی

مدت زمان

(ساعت)

مقدمه و آشنایی با فضا

1.5

آشنایی با محیط عملکردی فضاپیماها

1.5

طبقه بندی ماهواره ها، مدار و انواع ماهواره ها

6

هزینه (ریال)

1.500.000

زمان برگزاری

دو شنبه 26 مرداد 1394

8 تا 12 صبح 14 تا 19 عصر


پردازش موازی مقدماتی

24 ساعت

مدرس: دکتر سید حامد هاشمی مهنه

هدف از این کارگاه تقویت مهارت‏ های برنامه‏ نویسی است به گونه ‏ای که انتظار می ‏رود شرکت‏ کنندگان در پایان دوره قادر باشند از دستورات MPI برای نوشتن برنامه ‏های کاربردی موازی استفاده کنند.

مواد آموزشی

مدت زمان

(ساعت)

پردازش موازی چیست؟ آشنایی با پردازش موازی، کاربرد ها و مفاهیم آن

3

معرفی توان محاسباتی، روش محاسبه آن و سیستم‏ های برتر پردازش موازی دنیا، معرفی افزایش سرعت و گلوگاه ‏های محاسباتی

3

آشنایی با سیستم عامل لینوکس، نصب و راه اندازی لینوکس، آشنایی با فایل سیستم و دستورات اولیه لینوکس

3

آشنایی با روش نوشتن اسکریپت در لینوکس

3

برنامه‏ نویسی به زبانMPI

3

برنامه ‏نویسی موازی ماتریسی1

3

برنامه‏ نویسی موازی ماتریسی2

3

برنامه‏ نویسی مسائل نمونه1

3

برگزاری آزمون

2

هزینه (ریال)

4.000.000

زمان برگزاری

شنبه یک شنبه و دوشنبه 11،10 و 12 مرداد 1394

8 تا 12 صبح 14 تا 18 عصر


سنجش آمادگی نوآوری فناورانه

8 ساعت

مدرس: دکتر رضا کلانتری‌نژاد

نوآوری، بدعتی خلاقانه برای برآوردن نیازی دیرپا یا نوپدید از آدمیبا روشی بهتر از روش‌های موجوداست. با آنکه نوآوری در حوزه‌های گوناگون ممکن است در سال‌های اخیرنوآوری فناورانهمبتنی بر علوم جدید، مهم‌ترین گونه نوآوری و پیشران اصلی در تغییر جوامع مدرن بوده است. این گونه از نوآوری توان عللی خود را از دانش می‌گیرد. دو موضوع اصلی در مورد دانش وجود دارد. 1) خلق دانش و 2) کاربرد آن. اولی حوزه علوم و دومی حوزه فناوری است. فناوری بر طبق تعریف، هر آن برساخته بشری است که نیازی غیرمعرفتی از آدمی را برآورده می‌کند. با این تعریف فناوری همزاد انسان است. حتی بعضی از پژوهشگران انسان را حیوان ابزارساز نامیده‌اند که نشان دهنده قدمت فناوری است. یکی از معیارهای اصلی در تقسیم‌بندی تاریخ تمدن بشر، فناوری است و موج‌های تمدنی، بنام فناوری‌های اصلی آن دوران نامیده وشناخته می‌شوند. در عصر سنگ، آدمی با استفاده از سنگ ابزارهایی برای برآوردن نیازهای خود می‌ساخته است. عصر مفرق و عصر آهن نمونه‌هایی از اهمیت فناوری در تمدن بشری و شکل دادن به دوران‌های تمدنی است. عصر حاضر نیز عصر علم و فناوری نامیده می‌شود که ناظر بر نوآوری‌های فناورانه علمی است. در نگرشی تاریخی، گذار از دوران سنت مدرنیته، نتیجه توسعه علم و فناوری‌ است. اگر در گذشته فناوری‌ها لزوما با علم ارتباط مستقیم نداشتند و علوم مقدمه‌ای بر فناوری‌ها نبودند در عصر حاضر این ارتباط بسیار نزدیک است. فناوری‌ها چگونگی انجام چیزی را توصیف می‌کنند اما علم تبیین چرایی پدیده‌ها است. بنابراین فناوری‌های علمی شامل هر دو جنبه دانش یعنی چگونگی و چرایی می‌شوند. علوم ارایه دهنده تبیین و درک طبیعت هستند و فناوری علمی دستکاری در طبیعت مبتنی بر تبیین‌های علمی است. فناوری‌های علمی، پایه‌های محصولات، فرآیندها و خدمات جدید با فناوری‌های پیشرفته هستند. ارتباطات مدرنی بین علم، فناوری و اقتصاد وجود دارد که مبنای رشد اقتصاد و جامعه در دنیای مدرن است. نوآوری فناورانهعنوان حوزه‌ای از مطالعات است که ارتباطات درونی این سه بخش رابررسی می‌کند. تمامی کشورهای مدرن جهان برای ارتباط برقرار کردن بین این سه حوزه از فرآیندهای طراحی شده‌ای استفاده می‌کنند که نظام‌های نوآوری نامیده می‌شوند. نظام‌های نوآوری تنظیم‌کننده ارتباط بازیگران و ذی‌النفعان حوزه نوآوری فناورانه است. نظارت بر میزان پیشرفت یک نوآوری فناورانه و آمادگی آن یکی از نیازهای بنیادین در این نظام‌ها برای گفتگو میان ذی‌النفعان گوناگون و ارزیابی کارآمدی یک نوآوری است. در طول قرن بیستم توجه به این نظام‌های سنجش آمادگی فناوری (نوآوری فناورانه) مورد توجه سازمان‌ها و مراکز بزرگ پژوهشی و نوآور جهان چون سازمان‌های فضایی قرار گرفته است و شاخص‌های چون تراز آمادگی فناوری،TRL،برای این منظور ایجاد شده است.

مواد آموزشی

مدت زمان

(ساعت)

چرا به نوآوری نیاز داریم؟

8

انواع نوآوری و اهمیت و جایگاه نوآوری های فناورانه

نوآوری فناورانه چیست؟

فناوری علمی چیست و چرا؟

فرآیند نوآوری فناورانه علمی، از طبیعت تا سودمندی

سیر تاریخی تکاملی پنج نسل فرآیندهای نوآوری فناورانه

چرا لازم است تا نوآوری فناورانه را اندازه گیری کنیم؟ لزوم اندازه گیری از منظر ذی نفعان نوآوری

ویژگی های یک سازوکار اندازه گیری نوآوری فناورانه

معرفی بعضی از روش های اندازه گیری نوآوری فناورانه

معرفی الگویIPRLو تطبیق آن بر فرآیندهای نوآوری نسل چهارم و پنجم

سطوح آمادگی الگویIPRLو معیارهای بنیادین هر تراز

پرسش های سنجش تراز آمادگی محصول نوآورانه

هزینه (ریال)

1.500.000

زمان برگزاری

دو شنبه 19 مرداد 1394

8 تا 12 صبح 14 تا 18 عصر


نانوفناوری محاسباتی مقدماتی

20 ساعت

مدرس: دکتر رضا کلانتری‌نژاد

در یک دهه‌ی اخیر روش‌های محاسباتی اتمی و مولکولی رشدی چشمگیر داشته‌اند که نتیجه مستقیم توسعه روش‌های مدلسازی و شبیه‌سازی در کنار افزایش توان محاسباتی رایانه‌ها مبتنی بر پردازش موازی است. مجموعه این روش‌ها در حوزه نانوفناوری، گرایشی را بوجود آورده است که نانوفناوری محاسباتی نامیده می‌شود. نانوفناوری محاسباتی با ارایه مدل‌های محاسباتی کارآمد، پژوهشگران حوزه نانوفناوری و توسعه دهندگان محصولات جدید را قادر می‌کند تا رفتار ساختار و سامانه تحت بررسی را پیشگویی و پدیده‌ها را در مقیاس نانو بررسی کنند. بسیاری از پدیده‌ها در مقیاس نانو، با محدودیت و پیچیدگی بررسی توسط روش‌های تجربی همراه هستند و هزینه‌های زیادی را به پژوهشگاه تحمیل می‌کنند. روش‌های محاسباتی در نانوفناوری محاسباتی در بسیاری از پدیده‌های در مقیاس نانو قادرند تبیین مناسب ارایه کنند. ارایه قدرت تبیین و پیشگویی رفتار نانوساختارها، ابزاری کلیدی و مهم در طراحی محصولات مبتنی بر این فناوری ارایه خواهد کرد و سرعت توسعه محصولات جدید را سرعت خواهد بخشید.

مواد آموزشی

مدت زمان

(ساعت)

1- رویکرد نوین طراحی پیشگویانه در نانوفناوری

20

2- طراحی پیشگویانه و نانوفناوری محاسباتی

3- یک دهه توسعه نانوفناوری محاسباتی و دهه پیش‌ رو

4- روش‌های محاسباتی در نانوفناوری و گستره کاربرد

5- ترمودینامیک آماری و هنگردهای گوناگون

6- دینامیک مولکولی

7- مونت‌ کارلو

8- بررسی نمونه‌هایی از کاربرد مونت کارلو و دینامیک مولکولی

هزینه (ریال)

3.000.000

زمان برگزاری

شنبه و یک شنبه 17 و 18 مرداد 1394

8 تا 13 صبح 14 تا 19 عصر


نانوفناوری محاسباتی پیشرفته

20 ساعت

مدرس: دکتر رضا کلانتری‌نژاد

در یک دهه‌ی اخیر روش‌های محاسباتی اتمی و مولکولی رشدی چشمگیر داشته‌اند که نتیجه مستقیم توسعه روش‌های مدلسازی و شبیه‌سازی در کنار افزایش توان محاسباتی رایانه‌ها مبتنی بر پردازش موازی است. مجموعه این روش‌ها در حوزه نانوفناوری، گرایشی را بوجود آورده است که نانوفناوری محاسباتی نامیده می‌شود. نانوفناوری محاسباتی با ارایه مدل‌های محاسباتی کارآمد، پژوهشگران حوزه نانوفناوری و توسعه دهندگان محصولات جدید را قادر می‌کند تا رفتار ساختار و سامانه تحت بررسی را پیشگویی و پدیده‌ها را در مقیاس نانو بررسی کنند. بسیاری از پدیده‌ها در مقیاس نانو، با محدودیت و پیچیدگی بررسی توسط روش‌های تجربی همراه هستند و هزینه‌های زیادی را به پژوهشگاه تحمیل می‌کنند. روش‌های محاسباتی در نانوفناوری محاسباتی در بسیاری از پدیده‌های در مقیاس نانو قادرند تبیین مناسب ارایه کنند. ارایه قدرت تبیین و پیشگویی رفتار نانوساختارها، ابزاری کلیدی و مهم در طراحی محصولات مبتنی بر این فناوری ارایه خواهد کرد و سرعت توسعه محصولات جدید را سرعت خواهد بخشید.

مواد آموزشی

مدت زمان

(ساعت)

1- مقدمه‌ای بر مکانیک کوانتومی؛ پیدایش و تاریخچه

20

2- مکانیک کوانتومی محاسباتی

3- روش‌های آغازین پیشرفته؛ تئوری تابعی چگالی و مکانیک کوانتومی ماده حالت جامد

4- ترابری کوانتومی

هزینه (ریال)

3.000.000

زمان برگزاری

سه شنبه و چهار شنبه 27 و 28 مرداد 1394

8 تا 13 صبح 14 تا 19 عصر


آشنایی با روش‏های بهینه سازی غیرگرادیانی

16 ساعت

مدرس: دکتر سید حامد هاشمی مهنه

هدف دوره آشنایی با روش‏های بهینه ‏سازی غیرگرادیانی است که در آنها از مقدار خود تابع برای تخمین مقدار بهینه آن استفاده می‏شود.

مواد آموزشی

مدت زمان

(ساعت)

آشنایی با مفاهیم و کلیات بهینه ‏سازی

2

روش‏های جستجوی خطی، فیبوناچی وGolden Section

2

روش نلدر -مید، جستجوی تابو

2

الگوریتم ژنتیک

2

الگوریتمAnt Colony

2

روشSimulated Annealing

2

مسائل مقید

2

آشنایی با بسته‏های نرم‏افزاری برای حل مسائل بهینه‏ سازی

2

برگزاری آزمون

2

هزینه (ریال)

3.500.000

زمان برگزاری

شنبه یک شنبه 3 و 4 مرداد 1394

8 تا 12 صبح 14 تا 18 عصر


حقوق بین الملل فضایی با اشاره خاص به کنوانسیون ثبت اشیای فضایی و عضویت ایران

8 ساعت

مدرسان:دکتر علی اکبر گلرو

دکتر فریبا رضی‌پور

با توجه به افزایش فعالیتهای فضایی جمهوری اسلامی ایران و با عنایت به این مسئله که در مقطع زمانی کنونی در سطح بین الملل توجه ویژه ای به این کنوانسیون میشود، زمان آن رسیده که جمهوری اسلامی ایران نیز با آشنایی و شناخت بیشتر این سند، نسبت به تبیین رویکرد خود در قبال آن اقدام مقتضی به عمل آورد.

مواد آموزشی

مدت زمان

(ساعت)

مقدمه‌اي بر حقوق بين‌الملل فضا

2

معاهدات بین المللی فضایی

2

بررسی تفصیلی کنوانسیون ثبت و رویکرد کشورها نسبت به این سند

2

بررسی عضویت ایران در کنوانسیون ثبت، محاسن و معایب

2

هزینه (ریال)

1.000.000

زمان برگزاری

سه شنبه 13 مرداد 1394

ساعت 8 تا 12 صبح و 14 تا 18 عصر


مسئولیت شرکت های هواپیمایی با اشاره خاص به آیین نامه جدید سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص حقوق مسافر

8 ساعت

مدرسان:دکتر علی اکبر گلرو

دکتر حمید کاظمی

از جمله مباحثی که در سالهای اخیر از یک طرف عموم مردم درگیر آن هستند و از طرف دیگر نهادهای تخصصی اعم از مراجع قانونگذاری، قضایی و اجرایی با آن مواجه هستند موضوعات مربوط به مسئولیت شرکت های هواپیمایی مخصوصا در زمینه جبران خسارت بدنی، و یا جبران خسارت به بار و یا تاخیرات پروازی می باشد. این کارگاه آموزشی با تبیین موضوع مسئولیت شرکت های هواپیمایی در حقوق بین الملل هوایی و حقوق داخلی و بالاخص بررسی آیین نامه حقوق مسافر در خصوص تاخیرات پروازی، و بیان چالش ها و مزایای این آیین نامه، درجهت ارتقای سطح دانش متخصصان مربوطه و بکارگیری آموخته ها در فعالیت های شغلی و تحصیلی افراد متقاضی می باشد.

مواد آموزشی

مدت زمان

(ساعت)

اصول و مبانی حقوق هوافضا (نظری)

2

مسئولیت شرکت های هواپیمایی در معاهدات بین المللی (مبنای مسئولیت، خسارت محدود و نامحدود، و....) (نظری -عملی)

2

مسئولیت شرکت های هواپیمایی در حقوق ایران (نظری- عملی)

2

بررسی موضوع تاخیر پروازی در حقوق بین الملل و حقوق داخلی

1. تاخیر پروازی در معاهدات بین المللی

2. تاخیر پروازی در اتحادیه اروپا

3. تاخیر پرواز در حقوق ایران

4. محاسن و معایب آیین نامه حقوق مسافر

2

هزینه (ریال)

1.000.000

زمان برگزاری

چهار شنبه 14 مرداد 1394

8 تا 12 صبح 14 تا 18 عصر


 

حاضرین در سایت

ما 641 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شما اینجا هستید: صفحه ی اصلی کارگاه‌های آموزشی